Alüminyum Dövülerek

Dövme, yüksek mukavemetli parçalar üretmek için büyük basınç altında metalin preslendiği, dövüldüğü veya sıkıldığı bir üretim prosesidir. Dövme alüminyum, performans ve güvenliğin kritik olduğu, ancak hız veya enerji verimliliği için daha hafif bir metale ihtiyaç duyulan uygulamalar için idealdir. Sahte ...

Ürün ayrıntıları

Dövme, yüksek mukavemetli parçalar üretmek için büyük basınç altında metalin preslendiği, dövüldüğü veya sıkıldığı bir üretim prosesidir. Dövme alüminyum, performans ve güvenliğin kritik olduğu, ancak hız veya enerji verimliliği için daha hafif bir metale ihtiyaç duyulan uygulamalar için idealdir. Daytona racecar'daki dövme alüminyum jantlar mükemmel bir örnektir. Öncelikle üç tip dövme prosesi vardır: açık kalıp dövme, daha büyük alüminyum bileşenler için idealdir; kapalı kalıplı dövme, daha karmaşık tasarımlar ve daha sıkı toleranslar için çok uygundur; ve yüksek mukavemetli halka şekilli uygulamalar oluşturmak için kullanılan ring-haddelenmiş dövme.


Yüksek performans ve dayanıklılık

Dövme prosesi, performansın ve gücün kritik gereksinimlerin olduğu uygulamalarda kullanılır.

Dövme parçalar genellikle stres ve şok noktalarında bulunur. Yüksek performanslı otomobil ve uçaklarda pistonlar, dişliler ve tekerlek milleri genellikle dövme alüminyumdan yapılmıştır.

Havacılık için mükemmel dövme alüminyum

Uzayda zorlu ve sert ortamlar güçlü ve dayanıklı, ancak aynı zamanda hafif olan yapıları gerektirir. Dövme alüminyumun çeliğe göre düşük yoğunluğu, havacılık uygulamaları için ideal bir aday olmasını sağlar.

Ticaretin araçları

Çekiçler, presler ve kırıcılar dövme işleminde kullanılan temel ekipmanlardır. Çekiçler 50.000 tona kadar bir kuvvet uygulayabildiği için, çekiççiler 50.000 pound'a kadar itici güç uygulayabilirler. Upsetterler, temel olarak, bir iş parçasının çapını, uzunluğunu sıkıştırarak arttırmak için yatay olarak kullanılan bir prestir.

Kalitenin işareti

"Dövme", el aletleri ve donanımındaki kalitenin işaretidir. Kerpetenler, çekiçler, anahtarlar, bahçe aletleri ve cerrahi aletler neredeyse dövme yoluyla üretilir.


Alüminyum Dövme İşlemleri

1. açık kalıp dövme

Büyük alüminyum parçaları işlemek için ideal olan açık kalıp presler, dövme işlemi sırasında alüminyum kütüğü kısıtlamamakta ve önceden kesilmiş profiller ve tasarımlardan arındırılmış düz kalıplar kullanmamaktadır. 200.000 pound ve 80 feet uzunluğa kadar ağırlığa sahip alüminyum bloklar, en uygun yapısal bütünlüğe sahip büyük alüminyum bileşenler oluşturmak için açık kalıplanabilir. Kaynak ve birleştirme teknikleri büyük parçalar oluştururken faydalı olurken, dövme bir parçanın dayanıklılığı veya dayanıklılığı ile eşleşemezler. Açık kalıp dövmeleri sadece başlangıç stokunun büyüklüğü ile sınırlıdır.

2.kapalı-kalıp dövme

İmpres kalıbı dövme olarak da bilinen kapalı kalıplı dövme, sadece 100 gramdan 200 kg'a kadar olan ağırlıkta değişen neredeyse sınırsız çeşitlerde şekiller üretebilir. Adından da anlaşılacağı gibi, dövme stoku plastik deformasyona uğrarken, iki veya daha fazla sayıda kalıp, bir araya getirilir. Kalıplar metal akışı kısıtladığı için, bu işlem açık kalıp dövme işleminden daha karmaşık şekiller ve daha yakın toleranslar sağlayabilir. Alüminyum dövme üretiminin büyük kısmı için baskı kalıbı döküm işleri.

3. döner halkalı dövme

Endüstriyel uygulamalar, yüksek mukavemetli, dairesel kesitli bir bileşen gerektirdiğinde, haddelenmiş halka dövme için bir eşleşme yoktur. İşlem tipik olarak, bir halka şeklinde bir halka oluşturmak için bir açık kalıp dövme ile başlar. Daha sonra, birkaç merdane, istenen kalınlık ve yüksekliğe ulaşılana kadar ön kalıp üzerinde basınç uygular. Konfigürasyonlar, bir yıkayıcı veya 20 inçten daha yüksek özellik yükseklikleri gibi düz olabilir. Halkalar, makaralı kovanlardan büyük basınçlı kaplara kadar çok çeşitli boyutlarda yuvarlanabilir.

Hız, Performans ve Güvenlik için üretilmiş Tekerlekler

Profesyonel yarış pilotları dövme alüminyum jantların rekabetçi yarışların cezalandırma koşulları için mükemmel bir seçim olduğunu bilirler. Hız ve performans için üretilen, dövme jantlar son derece hafif, çok güçlü ve son derece sağlamdır. Dövme alüminyum jantlar da yarış pistinde bulunur. Porsche, Lamborghini ve Audi'nin yüksek performanslı spor modelleri, bu şık ve yüksek performanslı jantlarla donatılabilir.


Önde gelen Forgings üreticileri ve tedarikçileri birinden toptan özelleştirilmiş alüminyum dövme için gidiyoruz? Daha sonra fabrikamız ile hemen iletişime geçebilirsiniz.

Sorgulama