Paslanmaz Çelik Dövme

Ürün ayrıntıları

Dövme, yüksek mukavemetli parçalar üretmek için büyük basınç altında metalin preslendiği, dövüldüğü veya sıkıldığı bir üretim prosesidir. Dövme paslanmaz çelik, korozyon direncinin ve emniyetin önemli olmasının kritik olduğu uygulamalar için idealdir. İlaç makineleri üzerindeki dövme paslanmaz çelik 904L flanşlar mükemmel bir örnektir. Öncelikle üç tip dövme prosesi vardır: açık kalıp dövme, daha büyük paslanmaz çelik bileşenler için ideal; kapalı kalıplı dövme, daha karmaşık tasarımlar ve daha sıkı toleranslar için çok uygundur; ve yüksek mukavemetli halka şekilli uygulamalar oluşturmak için kullanılan ring-haddelenmiş dövme.


Yüksek performans ve dayanıklılık

Dövme prosesi, performansın ve gücün kritik gereksinimlerin olduğu uygulamalarda kullanılır.

Dövme parçalar genellikle stres ve şok noktalarında bulunur. Yüksek performanslı otomobil ve uçaklarda pistonlar, dişliler ve tekerlek milleri genellikle dövme paslanmaz çelikten yapılır.

Ticaretin araçları

Çekiçler, presler ve kırıcılar dövme işleminde kullanılan temel ekipmanlardır. Çekiçler 50.000 tona kadar bir kuvvet uygulayabildiği için, çekiççiler 50.000 pound'a kadar itici güç uygulayabilirler. Upsetterler, temel olarak, bir iş parçasının çapını, uzunluğunu sıkıştırarak arttırmak için yatay olarak kullanılan bir prestir.

Kalitenin işareti

"Dövme", el aletleri ve donanımındaki kalitenin işaretidir. Kerpetenler, çekiçler, anahtarlar, bahçe aletleri ve cerrahi aletler neredeyse dövme yoluyla üretilir.


Paslanmaz Çelik Dövme İşlemleri

Açık kalıp dövme

Büyük paslanmaz çelik parçaların işlenmesi için ideal olan açık kalıp presler, dövme işlemi sırasında çelik kütüğü kısıtlamamakta ve düz profiller ve tasarımlardan arındırılmış düz kalıplar kullanmamaktadır.

Kapalı kalıp dövme

İmpres kalıbı dövme olarak da bilinen kapalı kalıplı dövme, sadece 100 gramdan 500 kilograma kadar değişen ağırlıklarda neredeyse sınırsız şekil üretebilir. Adından da anlaşılacağı gibi, dövme stoku plastik deformasyona uğrarken, iki veya daha fazla sayıda kalıp, bir araya getirilir. Kalıplar metal akışı kısıtladığı için, bu işlem açık kalıp dövme işleminden daha karmaşık şekiller ve daha yakın toleranslar sağlayabilir. Paslanmaz çelik dövme üretiminin büyük kısmı için izlenim kalıp dövme.

Haddelenmiş halka dövme

Endüstriyel uygulamalar, yüksek mukavemetli, dairesel kesitli bir bileşen gerektirdiğinde, haddelenmiş halka dövme için bir eşleşme yoktur. İşlem tipik olarak, bir halka şeklinde bir halka oluşturmak için bir açık kalıp dövme ile başlar. Daha sonra, birkaç merdane, istenen kalınlık ve yüksekliğe ulaşılana kadar ön kalıp üzerinde basınç uygular. Konfigürasyonlar, bir yıkayıcı veya 20 inçten daha yüksek özellik yükseklikleri gibi düz olabilir. Halkalar, makaralı kovanlardan büyük basınçlı kaplara kadar çok çeşitli boyutlarda yuvarlanabilir.


Önde gelen Forgings üreticilerinden ve tedarikçilerinden toptan özelleştirilmiş paslanmaz çelik dövmelere mi gidiyorsunuz? Daha sonra fabrikamız ile hemen iletişime geçebilirsiniz.
Sorgulama