Açık Dövme Dövümlerde Sıcak Şekillendirme İşleminin Tasarımı

Açık Dövme Dövümlerde Sıcak Şekillendirme İşleminin Tasarımı

Sıcaklık ekstrüzyon teknolojisi prensibine göre, örneğin 90 tipi motosiklette 90 motosikletin spline aktif dövmesini alarak, kalıp dövme analizi ve karmaşık şekli Open Die Dövülerek yapılanma sıcaklık oluşturma prosesi analiz edildi ve kompleks şekli tartışılmıştır. Kalıp dövme sıcaklığı ekstrüzyon kalıplama süreci zorluklar ve anahtar noktaları tasarım, gerçek üretim ile birlikte, sıcaklık ekstrüzyon işlemi gerçek üretimi için geliştirilmiştir. Ekonomik ve pratik sıcaklık ekstrüzyon kalıplama kalıp bir dizi tasarlanmış ve iş parçasının kalıp yapısı ve ilke tanıttı. Kütle üretim testi, kalıp dövme kalitesi ve istikrarı için sıcaklık çekme kalıplama işleminin tam olarak çarpıldığını ve kalıp yapısının makul, çok yönlülük, yüksek üretim verimliliği olduğunu kanıtladı. Dişli makine sanayi yaygın olarak kullanılan, yüksek iletim parçalarının performans gereksinimleri, boşluk dövme için en ihtiyaçtır. Bunların arasında, kompleks şekillerin bir kısmı, bir yumru ile uç ve çiftleşme yapmayan yüzeyin bir bölümüne sahip olan Open Die Dövümlerin gereksinimlerini karşılamak için kesim yapılmaksızın daha az olabilir, kalıp dövme işlemi teknik zorluklar dizayn eder. Genelde, kalıpın karmaşık geometrik şekli nedeniyle, geleneksel sıcak dövme yöntemi dövme kusurları üretmek kolaydır, kalite gereksinimlerini karşılamak zordur ve sıcaklık çekme proses teknolojisinin kullanımı, çözülmesi gereken teknik zorluklardan biridir teknik zorlukları. Sıcak ekstrüzyon sıcak ekstrüzyon, soğuk ekstrüzyon işlemi birkaç birkaç daha az kesim işlemi geliştirmeye dayanan, deformasyon sıcaklığı aralığı altında sıcak ekstrüzyon sıcaklığına genellikle oda sıcaklığında üzerindedir. Sıcak ekstrüzyon teknolojisi bir dereceye kadar, hem soğuk hem de sıcak ekstrüzyonun avantajları olmakla birlikte, kendi kusurlarını da azaltmaktadır. Metal daha yüksek bir sıcaklık aralığında ısıtıldığı ve sıkıldığından, işlem sırasında ön tavlama ve fosfatlama gibi yardımcı işlemi atlayarak fosfatlama işlemi nedeniyle çevre kirliliği sorununu azaltmak mümkündür. Ayrıca, küçük soğuk kalıp ömrü soğuk ekstrüzyondan daha yüksek olabileceğinden soğuktan daha boşluğun deformasyonu olduğu için. Sıcak ekstrüzyon ile karşılaştırıldığında, aynı zamanda ürün yüzey kalitesi sorunlarının azaltılması nedeniyle oluşan güçlü oksidasyonun üstesinden gelinmesi nedeniyle, ürün boyutu ve mekanik özellikleri sıcak ekstrüzyondan daha iyidir.

Açık Döküm Dövüm Proses proses tasarım sürecinde, boşluğun oyuktaki boşluk içindeki etkisi genellikle reflow veya konveksiyon fenomeninde ortaya çıkan ve böylece daha belirgin bir katlama üreten mantıksız faktörlerin kaba seçimi ile ortaya çıkar. Şekil 2'de gösterildiği gibi konvansiyonel flanş üretim prosesi. Boş çaplı delme çapı o1 ile. Katlanma olgusunun kademeli olarak artışı arasındaki oran giderek azalacak, aksine katlanma olgusu yüksek olacaktır. Artışın kalıp boşluğu boyutu hl / o1 ve o1 / o2 oranı, yani boşluk giderek derinleşti, daraldı, katlanma insidansını büyük oranda azaltabilir, aksine katlanma fenomeni insidansı yüksek olur. Zımba kenarı kenar yarıçapı R'nin kademeli olarak artmasıyla katlanma insidansı azaltılacak, aksine katlanma insidansı yüksek olacaktır. Bununla birlikte, yarıçap R sadece boşluğun daha büyük çapını etkiler, ancak daha küçük küçük sıkıştırmanın küçük çapı üzerindeki etkisini etkiler.

Normal koşullar altında, 250 kalıp sıcaklığının kullanımı . Çok ateşli üretim sürecinde, yangın arasındaki dövme kalıbının sıcaklığı oda sıcaklığıdır. Ve üretim öncesi bir sonraki yangında, kalıp, ısıtma, sökme ve diğer işlemler yeniden yüklemeniz gerekir, kalıp merkezinin tedavisinden sonra yangınla son yangın genellikle tamamen çakışmaz. Üst kalıp boşluğundaki Açık Dövme Dövümleri, üst kalıp boşluğuna tamamen eklenemez; bu da sapmanın yan tarafının çökmesine neden olabilir. Bu katlanma olgusunun oluşumu, kalıp dövülmesinin deformasyonunun neden olduğu ile aynıdır, ancak ikisinin nedeni tamamen farklıdır. Ana yöntem, teknolojik seviyenin iyileştirilmesi için kalıp dövülmesinin yangınunu en aza indirgemektir.

Modülde dövme ve delme kenarının çalışması ve diğer faktörler ile kalıp dövülmeleri, genellikle deformasyon fenomeni farklı derecelerde olan, daha fazla yangın Open Die Forgings muamelesinden sonra, Open Die Forgings'in kesintili, dışbükey şeklidir. Bir sonraki yangın dövme işleminde, üst çekiçleme merkezi bu yangınla aynı olduğu için, oluşan patronların tamamı üst kalıp boşluğuna yerleştirilemez ve Open Die Forgings'in kenarında katlanma fenomeni üretilir ve daha fazla önlemler, katlanma insidansı ne kadar yüksek olursa derecesi de o kadar ciddi olur. Bu nedenle, dövme işlemi sırasında, mümkün olduğunca ateşi en aza indirgemek, bir yangın dökümü yapmak.