Dövülme Toleransını Geliştirme Yöntemleri

Dövülmeye Karşı Toleransı Geliştirme Yöntemleri

Dövülerek işlenen makineler, enerji, kompresörler, offshore petrol makineleri ve diğer alanlarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Dövülerek şekil, karmaşık, duvar kalınlığı değişiklikleri, radyografik algılama, genellikle tekrarlanan maruz kalma alanını test etmek gerekir, iyileştirilmesi gereken, yani, radyografik toleransı artırmak için ana önlemler şunlardır:

1. Alanın alanını dövüyor

Dövme geometrileri karmaşıktır ve enine kesitsel boyut büyük ölçüde değişir. Radyografik algılama, şeffaf alanın toleransına dayanır; bu, işlem parametrelerini optimize edebilir ve geçiş sayısını azaltabilir. Yani: radyasyon alanını karşılamak ve şartların uzunluğunu mümkün olduğunca normalleştirme yapmak için geçirmek; bölgenin aynı kalınlığı bir pas için aynı filme bölünmüştür; bölgenin kalınlığı için, film toleransının kullanılması ve geçiş sayısını azaltmak için geçişin uzunluğunu en yükseğe çıkarmak için daha fazla Film teknolojisi; simetrik alanın kalınlığı için, aynı anda birden çok filmin pozlama simetrisinin kullanılması.

2. Işın kaynağı özelliklerinin uygulanması

Yaygın olarak kullanılan ışın kaynakları ağırlıklı olarak χ-ray makinesi, γ kaynağı ve hızlandırıcı, kalınlık uygulaması ve farklı avantajların kullanılmasıdır. Işın makinesi, esas olarak Dövülerek ince duvarlı alanın nüfuz etmesi için kullanılır ve şeffaflık γ-ışınının daha iyidir. Γ kaynağı, bazı kompleks kavite dövmelerinin penetrasyon testi için daha uygundur ve çevresel yönde maruz kalabilir. Hızlandırıcının ana özellikleri enerji, nüfuz eden güç, kısa geçiş süresi, yüksek verimlilik, geniş fotoğraf kalınlığı toleransı.

3. Çok çip teknolojisini kullanma

Çoklu film teknolojisi karanlık torbada aynı zamanda iki veya daha fazla ışığa duyarlı hız aynı veya farklı iletim için iletim için, karanlık tutarlılığı iyi derecede var. Film, fotoğraflanacak filmin farklı kalınlığına yerleştirildiğinde, incelemeyi gözlemlemek için filmin yüksek bir hızıyla alanın kalınlığı boyunca, filmin gözlemlenmesi için düşük hassasiyette filmin küçük parçalarının kalınlığı boyunca ; Çanta içine çekilecek iki filmin aynı hızına, kalınlığının iki filmin yerinin gözlemlenmesine ve değerlendirilmesine, kalınlığının küçük parçaların tek bir gözlem ile üst üste yerleştirilmesine izin verilebilir.

4. Kalınlık telafisi ve ekranlama

Dövülerek pek çoğu, kalınlık farkı ile, karmaşık şekillendirme geçişi yoluyla yüksek enerjili X-ışını hızlandırıcı kullanımı genellikle geçmek için yeteneği karşılayabilir, aynı zamanda film sis arttı, "kenar erozyonu" olgusu olacaktır; üretimin belirli bölümlerine göre kompanzasyon bloğunun ve gerekli koruyucu önlemlerin alınması, olumsuz siyah filmi ve "kenar erozyonu" etkisini azaltabilir, film toleransını artırır, film netliğini geliştirir.

Döndürme endüstrisi Dövülerek yapı değişikliklerini önemli ölçüde talep eder. Forgingss için endüstri talebinden, otomobil Dövülerek öylesine büyük otomobil üretiminin dörtte birinden ve yapısal değişikliklerin toplam Forgingss değişikliklerinden sorumluydu; her çeşit boru bağlantı parçaları% 12.21'dir.

Çin, halihazırda gerçek Dövülerek güç, ancak Çin Dövülerek Ürün kalitesi ve uluslararası gelişmiş seviyede açık bir fark mevcut. Ürün kalite göstergelerinin çoğunda bir sahne boşluğu var, taklit daha yenilikçi olarak daha az. Bazı ürün kalitesi standartlarının kendisi de belirgin bir aralıktadır. Bütün kontrol süreci yoksul, iyi zaman farkı, kalite ve istikrar eksikliği.

Ürün satışları, Çin Dövülerek işleyen işletmelerin bir kısmını teşvik etmek için durgunlaştı Bir fiyat savaşı, dalgalanma ve kısa sürede Çin'in düşük fiyatlı döviz piyasası Dövülerek üretilen alanlarda hızla yayılmaya başladı, böylece Çin'in düşük fiyatlı tüm döşeme ürünleri piyasası dumanı doldu .

Hammadde ve işçilik maliyetlerinin çift büyüme durumda, Çin Dövülerek işleri endüstrisi, ürün fiyatının çok düşük düşük son Dövülerek üretim işletmelerini söz değil, fiyat promosyonları için fazla kâr marjları yoktur. Düşük dayanımlı Dövülerek üreticileri teşvik etmek için imalatçılar, düşük dayanımlı Dövülerek aşırı kapasite nedeniyle ürün fiyatlarını kesintisiz düşürdüler; bu ürünün homojenizasyonu ciddi. Yukarıdaki iki faktör Çin'in düşük sonuna yol açtı Dövülerek üretilen işletmelerin çok sayıda bekleme Döküm ürünleri, envanter baskısını azaltmak için, rakipler, düşük dayak yalın dövme üretim işletmelerinde bir fiyat savaşı oynadı, hatta maliyet fiyatından daha düşük kısır rekabeti yürütmek.

Suspansiyon tarzındaki rekabet zehirlenmesi gibi Dövülerek yapılanlar sadece normal Çin Dövülerek işlerliği pazarının düzenini bozmakla kalmayıp aynı zamanda kendi ölüm hızını da hızlandırdı.