Benim araba büyük dövülmüş ısı tedavisi dövme sonra

Zararlılık beyaz nokta beyaz nokta 1.1 hidrojen çelik çelik, katı devlet yüksek hidrojen içeriği nedeniyle bir iç çatlaklar, çelik önemli ölçüde, özünde kırılgan hale gelir, beyaz noktalar da kırılgan hatası vardır. Beyaz noktalar varlığı böylece kırık en tehlikeli kaynak çelik, özellikle büyük ölçüde azaltılmış enine süneklik ve tokluk, mekanik özelliği haline gelmiştir, ciddi performans ve parçaları ömrünü etkileyen. Bu nedenle, bir kez beyaz gelin, dövme dövme hurdaya ayrılması.

1.2 Morfoloji beyaz noktalar dövme ve kırık yüzey boyuna yönde keskin kenarları yuvarlak veya oval gümüş-beyaz noktalar olarak görünür; küçük saç çizgisi olarak enine örnekler içinde düşük büyütme çatlamak, birkaç milimetre, milimetre en büyük onlarca uzunluğu.

1.3 koşulları ve dövme, çelik ve hidrojen stres (deformasyon stres, termal stres, stres başta örgütsel stres) sonra sıcaklık oluşturarak Birleşik etkisi altında üretilen beyaz noktalar üretti. Beyaz lekeler oluşumu sıcaklık bu Aralık bir boş oda sıcaklığında yaklaşık 250 ℃ nispeten düşük sıcaklık dövme soğutulur.

1.4 vurguluyor hidrojen ve literatürde beyaz lekeler oluşumu arasındaki ilişkiyi [2 yazar dikkat çekti: "çelik bir yeterli içeren hidrojen miktarı beyaz lekeler oluşumu için gerekli bir koşul, yani aşırıdoygun hidrojen içerik beyaz noktalar 'suçlu' üretmek için iç stres varlığı beyaz noktalar etkisi, oluşumu tanıtabilirsiniz , iç stres 'suç' iken. "iki beyaz noktalar arasındaki ilişki söylemek çok kapsamlı.