Açık Demir Dövülerek Bilgiyi Öğrenme

Open Die Forgings bilgi öğrenimi

Dövme işlemi, belli bir mekanik özellik, belirli bir şekil ve boyutta dövme, dövme (dövme ve delme) ile bir işleme yöntemi elde etmek için bir plastik deformasyon üretmek için bir dövme makinesi kullanarak bir metal levhaya basınç uygulanması için bir yöntemdir. iki ana bileşen.

Deformasyon sıcaklığı

Çeliğin yeniden kristalleşme sıcaklığı 727 ° C civarındadır, ancak 800 ° C'den daha yüksek sıcak dövme bölme hattı olarak genellikle 800 ° C kullanılmaktadır; 300 ila 800 ° C arasında sıcak dövme veya yarı sıcak dövme denir.

Boş

Boşluğun hareketine göre, Açık Dövme Dövülerek serbest dövme, üzücü dövme, ekstrüzyon, dövme dövme, kapalı dövme, kapalı dövüş ayrılabilir.

1, serbest dövme Demiri dövme yapmak için deformasyon arasında üst ve alttaki metali örs haline getirmek için darbe veya basıncın kullanılması, Manuel Açık Dövme Dövülerek işleme ve iki farklı dövme dövme yöntemi vardır.

2, dövme. Dövme kalıpları Dövme Dövülerek Dövülerek Dövülerek Dövülerek Dökülür. Dövme belirli bir şekli Metal boşlukları basıncı deformasyon kalıp ve dövme olsun, aynı zamanda soğuk dövme, rulo dövme, radyal dövme ve ekstrüzyon vb. Ayrılmıştır.

3, kapalı dövme ve kapalı karartma, çünkü flaş yok, malzemelerin kullanımı yüksek. Bir işlemle veya birkaç işlem tamamlanabilir karmaşık dövme bitirme. Flaş yokluğunda, dövme kuvveti alanı azaltılır ve gerekli yük azaltılır. Bununla birlikte, boşluğun tamamen hacmini denetlemek, dövme kalıbının göreli konumunu kontrol etmek ve ölçümleri dövmek, dövme kalıp aşınmasını azaltmak için boşluk tamamen kısıtlanamaz.

Dövme kalıp

Hareket modeli dövme göre, kalıp dövme salıncak rulo, salıncak dövme, rulo dövme, çapraz kama haddeleme, haddeleme halka ve eğimli haddeleme vb bölünebilir. Salınımlı rulo, salınımlı dövme ve haddeleme halkası da dövme işleminde kullanılabilir. Malzemenin kullanımını iyileştirmek için, haddeleme dövme ve haddeleme işlemden önce uzatılmış bir malzeme olarak kullanılabilir. Ve aynı döner kalıp dövme serbest dövme de şekli bir parçasıdır ve avantajı dövme boyutu ile karşılaştırıldığında, açık kalıp dövme kuvveti aynı zamanda küçük formda elde edilebilir. Bu dövme yönteminde serbest dövme dahil, serbest yüzey genişlemesi yakınında kalıp yüzeyinden malzemelerin işlenmesi, bu nedenle doğruluğu garanti etmek zordur, bu nedenle dövme kalıbının yönü ve bilgisayar kontrolü ile dövme işlemi, alt Pek çok çeşit, büyük boyutlu türbin kanadı ve diğer dövme parçaları gibi karmaşık şekil, yüksek hassasiyetli ürünler elde etmek için kalıp dövme kuvvetinden. Kalıp dövme ekipmanı kalıp hareketi ve serbestlik derecesi tutarsızdır, alt ölü nokta deformasyonunun deformasyon özelliklerine göre kalıp dövme ekipmanı aşağıdaki dört forma ayrılabilir:

1, kalıp dövme türü sınırı: hidrolik direksiyon sürgüsü hidrolik makine.

2, quasi-stroke limit yolu: hidrolik makinenin krank bağlantı mekanizması hidrolik tahrik.

3, darbe sınır yolu: Mekanik presin sürgüsünü çalıştırmak için krank, bağlantı çubuğu ve kama mekanizması.

4, enerji sınırı: spiral ve sürtünme basın vida mekanizması kullanımı.

Hidrolik presler için ağır hizmet tipi hava aracı Yüksek hassasiyet elde etmek için alt ölü noktada aşırı yük, kumanda hızı ve kalıp pozisyonunu önlemeye özen gösterilmelidir. Bunların dövme işlemleri üzerinde etkili olacağı, doğruluğu şekillendirdiği ve kalıp ömrünü değiştirdiği için. Buna ek olarak, doğruluğu korumak için, ayrıca sertliği sağlamak, alt ölü merkezini ayarlamak ve yardımcı şanzıman ve diğer önlemlerin kullanımını sağlamak için kaydırıcı ray açıklığını ayarlamaya dikkat etmelisiniz.

kaydırıcı

Kaydırıcının dikey ve yatay hareketi (parça dövme parçalarının dövülmesi, yağlanması ve yüksek hızlı üretimi için kalıp uzun parçaları için) yolunun yanı sıra, kompanzasyon cihazının kullanımı

Smooth Open Die Forgings dışındaki ilk büyük ölçekli disk ürünlerinin yönünü arttırmak için. Yukarıdaki faktörler farklıdır, gerekli dövme kuvveti, proses, malzeme kullanımı, üretim, boyut toleransları ve yağlama soğutma yöntemleri farklıdır, bu faktörler de otomasyon seviyesini etkileyen faktörlerdir.