Soğuk Dövme ve Sıcak Dövme Flanşlarının Farklı Olduğu

- Dec 22, 2017-

Flanşların soğuk dövülmesi ve sıcak dövmesi farklıdır

Flanşlar sıcak dövme: sıcak dövme, deformasyon ve deformasyon direnci nedeniyle çok küçük, karmaşık büyük Flanşların şeklini değiştirebilirsiniz. Yüksek hassasiyetli Flanşlar elde etmek için, sıcak dövme işlemi ile 900-1000 ℃ sıcaklık alanı olabilir. Buna ek olarak, sıcak dövme çalışma ortamını iyileştirmeye dikkat edin. Dövme ömrü (sıcak dövme 2-5.000, sıcak dövme 1-2 milyon, soğuk dövme 2-5 milyon) diğer sıcaklık alanı dövme ile karşılaştırıldığında daha kısa, ancak özgürlük derecesi, düşük maliyetlidir. Sıcak dövme Flanşların amacı metalin deformasyon direncini azaltmak, böylece kötü malzemenin deformasyonu için gerekli olan dövme basıncını düşürmek, böylece dövme ekipmanının tonajı önemli ölçüde azaltılır; çelik külçenin dökme yapısı değiştirildi, Yeniden kristalleştirme, kaba dökme mikro yapı küçük parçacıklar haline getirildi ve dökme yapının eksikliklerini azalttı; çelik mekanik özelliklerini iyileştirdi;

Flanşların soğuk dövülmesi, düşük sıcaklık dövme işleminde Flanşların boyutunda küçük bir değişikliktir. Dövme altındaki 700 ° C'de daha az oksit oluşumu ve dekarbürizasyon fenomeni olmayan yüzey. Bu nedenle deformasyon, enerji şekillendirme aralığında olabildiği sürece, soğuk dövme, iyi bir boyut doğruluğunu ve yüzey kaplaması elde etmeyi kolaylaştırır. İyi sıcaklığın kontrolü ve yağlama soğutma kontrolü sıcak dövme sıcaklığının 700 ° C altında olması halinde de çok iyi doğruluk elde edilebilir. Soğuk dövme, soğuk ekstrüzyon, soğuk başlık ve diğer plastik işleme topluca. Soğuk dövme, kalıplama işleminin altındaki malzeme yeniden kristalleştirme sıcaklığıdır, aşağıdaki dövme için geri kazanım sıcaklığıdır. Soğuk dövme olarak bilinen kaba dövme kabağının alışkanlığı. Soğuk dövme malzemeleri çoğunlukla oda sıcaklığında deformasyon direnci küçük, daha iyi plastik alüminyum ve bazı alaşımlar, bakır ve bazı alaşımlar, düşük karbonlu çelik, karbon çeliği, düşük alaşımlı yapısal çeliktir. Soğuk dövme yüzey kalitesi, yüksek boyutsal doğruluk, kesimlerden bazılarını değiştirebilir. Soğuk dövme metali güçlendirebilir ve Flanşların dayanımını artırabilir.

Soğuk dövme teknolojisinin geliştirilmesi esas olarak, aynı zamanda kesim, toz metalürjisi, döküm, sıcak dövme, sac metal şekillendirme süreci sızma veya yerine, Teknoloji için, sürekli üretim maliyetlerini düşürmek, yüksek katma değerli ürünlerin geliştirilmesi bileşik bir süreç oluşturacak şekilde birleştirildi.

Şimdi birçok kişi Flanşlarla temasa girecek, ancak ne tür bir şeyin sonunda Flanjlar olduğunu bilmiyorum, Flanşlar insanların hayatlarında her yerde görünür, aşağıda detaylı olarak açıklanacak olan Flanşların kullanımı ve bağlantıları yol. Flanş bağlantıları, önce iki Flaness arasında bir Flanş üzerine sabitlenmiş iki boru, bağlantı parçası veya ekipman koymak, ayrıca bağlantıyı tamamlamak için birlikte cıvatalı olan Flanşlar pedi Bazı Fitingler ve teçhizatın kendi Flanşları var, aynı zamanda Flanşlara ait bağ. Flanş bağlantıları boru yapımını bağlamak için önemli bir yoldur. Flanş bağlantıları kullanımı kolaydır, daha fazla basınca dayanabilir. Aşağıdakiler "

Sanayi borulamada, Flanş bağlantılarının kullanımı çok kapsamlıdır. Ailende, boru çapı küçüktür ve düşüktür, Flanş bağlantısını göremeyiz. Kazan dairesinde veya üretim yerinde, Flanşlı boru ve ekipmanlarla dolu. Bağlantı tipi Flanşlara göre bağlantı tipleri şunlara ayrılabilir: levha düz kaynak Flanşlar, boyunlu düz kaynaklı Flanşlar, boyunlu kaynaklı Flanşlar, soket kaynağı Flanşlar, dişli Flanşlar, flanşlar boyun kaynak halkası ile Gevşek Flanşlar, düz kaynak halkası gevşek Flanşlar, halka oluğu Flanşlar ve flanşlar kapak, geniş çaplı düz Flanşlar, geniş çaplı yüksek boyunlu Flanşlar, karakter blind plate, köşe kaynağı ringi gevşek Flanşlar.