İşlenmiş Ürünler Sonra Soğutma Modu Oluşturuldu

İşlenmiş Ürünler'den sonra soğutma modu oluşturulur

İşlenmiş İşlenmiş Ürünler, belirli şekil, boyut ve mekanik özelliklere sahip işleme yöntemini elde etmek için işleme tesisinin dövme ekipmanının dış kuvveti tarafından oluşturulmaktadır. Sonra İşlenmiş Ürünler işlemden sonra soğumaya ihtiyaç duyarız, bu yüzden bugün shanxi yongxin ham işleme için işlenmiş ürünler fabrikası için bazı soğutma yöntemleri sunacağız.

Yüksek karbonlu çelik ve yüksek alaşımlı çelik malzeme işleme İşlenmiş Productss sonra yüzey sertliği önlemek için, fırın, fırın soğutma, soğuk veya gömülü kum fırınlama yavaş soğutma, daha sonra zamanında ısıl işlem önce soğuk dövme sonra, yüzey kırılmasını önlemek için şekillendirme.

İşlenmiş İşlenmiş Ürünler'in paslanmaz çelikleri dövülmeye ve derhal suyun içine girmelidir. Amacı, tahıl boyutunu mümkün olduğunca çabuk tutmak ve büyümemektir. Aynı zamanda daha fazla iç organizasyona ya da kalite noktası yağışına, daha sonra katı çözüm işlemesine sahip olmak istemeyin.

Diğer tüm geleneksel orta-düşük karbonlu çelik ve orta-düşük alaşımlı çelik işleme İşlenmiş Ürünler, dövme işleminden sonra hava soğutmalı olmalıdır. Amaç, tanecik büyümesini ve karıştırılmasını önlemek için soğuğunun üniform, üniform ve üniform olması, tanımlamanın kolay olmasıdır. Siyah metal işlenmiş İşlenmiş Ürünler az ısınmadan önce yüzey sıcaklığını 50 ° C sıcaklığa kadar şarj ederek beyaz lekeleri önler.

Dişli İşlenmiş İşlenmiş Ürünler çoğunlukla büyük boyutlu dişli işleme vinç endüstrisinde 40 cr, 40 cr, 42 crmo, 20 crmnmo, 20 crmnti, 42 crmo, 40 cr dövme malzemeleri: dişli işlenmiş İşlenmiş Ürünler yaygın olarak kullanılan malzeme çeşitli sahiptir. İşlenmiş Ürünler, 20 crmnmo, mekanik transmisyonda kullanılan 20 crmnti dövme dişlisi, küçük unowned (referans). Dişliler, daha iyi ısıl işlem, temas ve malzeme çok olduğu için dişli kalitesini artırmak, dişli ısıl işlem sertliği 38 ila 42 HRC en iyi performansı elde edebilirsiniz, 42 crmo tokluğu 40 cr daha iyi ihtiyaç vardır büyük. Ayrıca, aynı sertliğin kuvveti çok yakındır. 40Cr'nin optimal performansının gerilme mukavemeti 60 ~ 75 kg / mm karedir ve akma dayanımı 35 ~ 55 kg / mm kare şeklindedir. 42CrMo çekme mukavemeti 110kg / mm karedir ve akma dayanımı 95kg / mm'dir. 42CrMo'nun performansı açıkça 40Cr'den daha iyidir.

40Cr malzemesi iyi sertleşebilme özelliğine sahiptir ve su ile söndürüldüğünde 28 ~ 60mm çapta sertleştirilebilir ve yağ 15 ~ 40mm çapında söndürülebilir. Ayarlamadan sonra, malzeme iyi kapsamlı mekanik özelliklere sahiptir ve düşük hassasiyette ve düşük sıcaklığa dayanıklı tokluğa sahiptir. 40Cr dişli işleme İşlenmiş Ürünler genelde kalitenin işlenmesinden sonra yüksek frekanslı söndürme veya nitrifikasyon ile işleme tabi tutulur. Sertlik 174 ~ 229HBS olduğunda, kesme işlemi performansı daha iyi, görece kesme işlemi% 60 ve 40Cr malzemenin işlenmiş İşlenmiş Ürünlerinin karbon içeriği, yaklaşık% 0.40 oranında tutulmakta ve böylece çeliklerin iyi dayanıklılık ve tokluk. Cr elemanının ilavesi esasen çeliğin sertleşebilirliğini arttırmak içindir. Soğutma işlemi ısıtıldığında, Cr elemanı işlenmiş İşlenmiş Ürünler gövdesinde tamamen katıdır ve çeliğin sertleşebilirliğini arttırır. Söndürmeden sonra, Cr elemanı katı çözeltisi matrisi güçlendirir ve matrisin temperleme stabilitesini geliştirir. Yüksek ısı temperleme sırasında, bazı Cr elementleri matris dokularından çöktürülmüş karbonlama karbürize cisimciklerine (Cr, Fe) 3C yayılır.

42CrMo dişli kutusundaki karbon içeriği yaklaşık% 0.42 oranında tutulur, bu da çeliğin iyi mukavemet ve tokluğa sahip olmasını sağlar. Cr ve Mo elementlerinin ilavesi esasen çeliğin sertleşebilirliğini arttırmak içindir. Soğutma ve ısıtma işlemi sırasında, Cr ve Mo elementleri, çeliklerin sertleşebilirliğini arttırmak için İşlenmiş İşlenmiş Ürünler'de tamamen katı haldedir. Söndükten sonra, Cr, Mo elemanı katı çözelti güçlendirici matris organizasyonu ve matrisin dönüş kararlılığını geliştirir. Yüksek sıcaklık temperleme sırasında, bazı Cr ve Mo elementleri matris dokularından çöktürülmüş karbonlama karbonlama zemine (Cr, Mo, Fe) 3C'ye yayılır. Mo elemanının eklenmesi, temper kırılganlığı ortadan kaldırabilir. Az miktarda Ni elementleri eklenmesi, çeliğin tokluğunu artırabilir.